O nás


Dobrá čajovna, Frýdek-Místek

Jako květ lotosový vykvetla dne 16. 12. 1994 v starobylém domu historické části města. 

Čajovna je od svého otevření v roce 1994 hojně navštěvována každým, kdo hledá kvalitní čaj, prostředí klidu a míru, kouzlo a ducha Orientu. Je to místo, kde se dá příjemně spočinout a v šálu čaje zapomenout na rámus tohoto světa.

Naše čajovna byla první Dobrou čajovnou na Moravě a je také první licencovanou Dobrou čajovnou v ČR.

Čaje zde podáváme v intimně laděném interiéru, tak i s sebou domů.


Naše nabídka ...

K uspokojení ctěného zákazníka je v naší čajové nabídce vždy čerstvá kolekce prvotřídních sypaných čajů, včetně čajů balených a proslulých, importovaných přímo z čajových zahrad, takřka z celého světa. 

Naše nabídka čítá na sto druhů čajů, které je možno ochutnáti v příjemném prostředí či zakoupiti s sebou domů. Nabízíme pokrmy k čaji, laskominy a jiné doplňky. Veškeré pokrmy jsou vegetariánské včetně veganských. 

K orientu neodmyslytelně patří i pokouření z vodních dýmek - nabízíme kvalitní tabáky, vodní dýmky a veškeré příslušenství. 

Již déle než 20 let...

Každý čaj, ještě než se objeví na pultech dobrých čajoven, projde náročným atestem, ochutnávkou a hodnocením podle nejpřísnějších kritérií, včetně atestu na pesticidy. Na čerstvosti čaje a trvalé vysoké kvalitě, jakož i na příznivých cenách, skví se Dobrá čajovna značkou jedinečných podniků tohoto druhu.

Neustále se snažíme rozšířovat naši nabídku na základě naší cestovatelské zkušenosti a osobními kontakty přímo z pěstiteli. Každoročně navštívíme jednu čajovou oblast. Tyto cesty jsou nejen utužování naších obchodních vztahů, ale jsou novou inspirací a objevování nových čajových skutečností v oblasti zpracování, přípravy a podáváni čaje, nových druhů včetně BIO kvality a dopadu na prostředí.  


Spolek milců čaje

S ohledem na odbornou péči a stálou garanci kvality pod značkami Spolek milců čaje a Dobrá čajovna, můžeme naše ctěné zákaznictvo ubezpečiti, že v naší nabídce dostane se mu toliko čajů čerstvých, plnohodnotných a vskutku prvotřídních. Pečeť kvality "Čerstvost ručena" jest toho zárukou.

 Kvalita tato nejvyšší jest dána dvěma jednoduchými, tím zásadnějšími však regulemi: 

- čerstvost čajů jest ručena Spolkem milců čaje, directním to přívozcem z čajových zahrad celého světa

- příprava, podávání i prodej čajů jest v Dobré čajovně v rukách vysoce odborných tovaryšů, v čajových vědách široce orientovaných a rozličných postupů, grifů, kejklů a tajemství znalých.